PDF Друк e-mail

З 23.06.2016 р. буде проводитися навчання:

-         «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила улаштування електроустановок»,  «Правила експлуатації електрозахисних засобів» - 29.06.2016 – 30.06.2016

-        «Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями»,  «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті», ДБН А.3.2-2-2009 «Система стандартів безпеки праці. Охорона праці і промислова безпека у будівництві» - 29.06.2016-30.06.2016.

 

Начальник НМВ  Антонюк Тетяна Василівна

тел/.факс: (0362) 63-34-21

тел.моб.: 066 768 76 57

 
PDF Друк e-mail

З 16.06.2016 р. буде проводитися навчання:

-        «Правила безпеки систем газопостачання» при експлуатації побутових газових приладів – 21.06.2016.

-        «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила улаштування електроустановок»,  «Правила експлуатації електрозахисних засобів» - 21.06.2016 – 22.06.2016

-        «Правила безпеки систем газопостачання», «Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском», нормативні акти, що встановлюють вимоги до балонів – з 21.06.16

Начальник НМВ  Антонюк Тетяна Василівна

тел/.факс: (0362) 63-34-21

тел.моб.: 066 768 76 57

 
PDF Друк e-mail

Електробезпека в побутіЕлектрика вже давно і міцно увійшла в наше життя. Сучасна людина навіть уявити собі не може своє життя без електричної енергії. Відкриття електрики принесло в наше повсякденне життя масу зручностей і корисних приладів. Електрика проникла у всі сфери життя людини.

Таке повсюдне застосування електричної енергії зумовлено відносно простим перетворенням її в інші види енергії. Так, за допомогою різноманітних нагрівальних елементів можна отримати теплову енергію для обігріву приміщень. Або, використовуючи електродвигуни, можна легко перетворити електроенергію в механічну енергію.

Однак, не слід забувати, що за уявною простотою і нешкідливістю електричної енергії ховається велика загроза для життя і здоров'я людини, якщо вона забуває про елементарні заходи обережності і безпечної експлуатації електричних мереж та побутових електроприладів.

Ситуація ускладнюється ще й тією обставиною, що електричний струм неможливо побачити чи почути. Органи відчуття людини тут виявляються марні, тому що виявити наявність електричного струму в провіднику можна тільки за наявності спеціальних приладів.

Таким чином, неодмінною умовою використання електричної енергії має бути безумовне дотримання елементарних вимог електробезпеки..

Причини нещасних випадків в побуті в результаті враження електричним струмом залишаються практично незмінними протягом десятиліть - це порушення правил експлуатації або використання несправних електроприладів, необережність та неуважність при поводженні з електрикою, спроби самостійного розбирання і ремонту електроприладів.

Здавалося б, про ці причини знають і пам'ятають всі, починаючи з дитячого віку, але багато хто вперто не слухає попереджень. З точки зору психології це зрозуміло: у своїй квартирі людина відчуває себе в безпеці, побутові прилади є для неї лише частиною комфортної обстановки, а звичка регулярного користування ними послаблює почуття обережності.

Сьогодні майже в кожному домі є не один десяток різних електричних пристроїв. Це освітлювальні прилади, телевізори, холодильники, пральні машини, праски, електрочайники, обігрівачі тощо Давайте подивимося, яка ж небезпека може ховатися в цих звичних для нас приладах і до чого може призвести необережне поводження з ними.


Освітлювальні прилади

Як правило, стаціонарні освітлювальні прилади (люстри, стельові та настінні світильники, бра) рідко є причинами електричних травм або пожежі, тому для них основне правило – не залишати на тривалий термін включеними без нагляду і не розташовувати поруч легкозаймисті предмети. Для переносних світильників потенційно небезпечним місцем є проводи: порушення їх ізоляції може призвести до ураження електричним струмом, а пошкодження струмоведучих жил – до іскріння і загоряння.

 

Радіоелектронні прилади (телевізійні та радіоприймачі, програвачі, підсилювачі, комп'ютерна техніка тощо)

При користуванні радіоелектронними приладами необхідно суворо дотримуватися правил експлуатації, які вказані в документації до них. Наприклад, телевізори часто стають причинами пожежі через недотримання умов їх експлуатації: у жодному разі не можна закривати вентиляційні отвори в корпусі приладу, допускати потрапляння всередину корпусу рідин і металевих предметів, встановлювати телевізор в меблеву нішу, що перешкоджає вільному протоку повітря і відводу тепла, залишати телевізор включеним без нагляду. Ніколи не намагайтеся самостійно розбирати телевізор та інші радіоелектронні прилади - у багатьох з них використовуються небезпечний для життя рівень напруги.


Нагрівальні прилади (праски, електричні чайники, електрообігрівачі і т.п.)

Електронагрівальні прилади мають велику потужність споживання, тому не можна одночасно підключати декілька таких пристроїв до однієї розетки: це може викликати надмірний нагрів проводів, руйнування їх ізоляції, розплавлення і загоряння розетки. Необхідно також стежити, щоб шнур живлення приладу не потрапляв на гарячий нагрівальний елемент, тому що це може викликати пошкодження ізоляції і коротке замикання. І, звичайно, слід бути особливо обережним, щоб уникнути опіків і загоряння навколишніх предметів. Залишені без нагляду нагрівальні електроприлади – одна з найчастіших причин пожежі.

 

Електроінструмент

При використанні електроінструменту обережність працюючого спрямована, в першу чергу, на небезпеку отримання травм від механічних рухомих або ріжучих частин інструменту. Проте варто пам'ятати, що небезпека ураження електричним струмом від цього не стає меншою. Найчастіше мають місце різні пошкодження ізоляції проводів електроінструменту, що в свою чергу може призвести до електротравматизму. Не можна використовувати електроінструмент на вулиці під час дощу, туману, снігопаду. При роботі з електроінструментом бувають також випадки пошкодження прихованої проводки, яка знаходиться під напругою, наприклад, при свердління отворів у стінах.Загальні рекомендації з безпечного використання електроприладів у побуті.

1. Своєрідним «слабким місцем» більшості побутових електроприладів є мережевий шнур. Через часті згинання з часом можливий надлом або обрив струмоведучих жил, що веде до іскріння, нагрівання і, можливо, займання ізоляції проводу. Найчастіше всього таке пошкодження виникає в місці кріплення шнура до вилки.

Не тягніть за шнур, щоб витягти вилку з розетки.

Необхідно також стежити за справністю ізоляції мережевого шнура, тому що будь-який дотик до оголеного проводу може мати серйозні наслідки.

Ніколи не користуйтеся електроприладами з пошкодженою ізоляцією проводів.

2. Заміна заводських запобіжників, навіть тимчасово, "жучками" може бути причиною нещасного випадку або пожежі. В домашній електромережі бувають іноді приховані дефекти. Наприклад, не дивлячись на те, що в квартирі відключені всі прилади і вимкнене освітлення, лічильник продовжує реєструвати проходження струму. Це свідчить про те, що в квартирній мережі пошкоджена ізоляція.

Для уникнення пошкодження ізоляції проводів не дозволяється підвішувати їх на цвяхах чи інших предметах, перекручувати, закладати шнури за газові, водопровідні і опалювальні труби та батареї, вішати будь-що на провід, витягати за шнур штепсельну вилку з розетки, зафарбовувати і білити проводи і шнури.

3. Ремонт електричних приладів повинен виконувати тільки кваліфікований спеціаліст. Знявши кожух електроприладу, ви вже піддаєте себе смертельній небезпеці, тому що в багатьох пристроях навіть після їх відключення від мережі деякий час зберігається електричний заряд на конденсаторах, а за наявності в приладах високовольтних елементів (наприклад, електронно-променева трубка в телевізорах, комп'ютерних моніторах) отримати електричний удар можна, лише наблизивши руку на небезпечну відстань до такої ділянки схеми.

4. Вентиляційні отвори електроприладів - зона підвищеної уваги. Не допускайте попадання через них рідин або металевих предметів всередину приладу. Для цього ніколи не ставте на телевізор, монітор, програвач вази з квітами, не дозволяйте дітям кидати всередину корпусу через вентиляційні отвори сторонні предмети, не кладіть на поверхню електроприладів дрібні металеві речі (скріпки, шпильки, ключі і т.п.). У той же час не можна закривати вентиляційні отвори, щоб уникнути займання приладу.

5. Ніколи не користуйтеся електроприладами у ванні або під душем - волога шкіра і заземлюючі особливості ванни не залишать вам щасливого шансу у разі падіння приладу у воду або пошкодження його ізоляції. Також не користуйтеся електроприладами з живленням від електромережі на вулиці під час дощу, снігопаду або туману.

6. Не залишайте електроприлади включеними без нагляду. Це стосується також і пристроїв, які можуть функціонувати в так званому «черговому режимі», практично не споживаючи електроенергії, але залишаючись підключеними до мережі для виконання деяких своїх функцій (телевізори, відеомагнітофони, музичні центри, ОУО-програвачі, комп'ютери тощо). Подивіться в керівництво по експлуатації. Як правило, не дозволяється залишати прилад у черговому режимі більше ніж на 1-2 доби.

7. Запросіть фахівців для перевірки стану електропроводки та електричних приладів у вашій квартирі. Зверніть увагу на обов'язкову наявність заземлення корпусів електроприладів. Можна також встановити пристрій захисного відключення (ПЗВ) - це спеціальний автомат, який відключає подачу електроструму у разі дотику людини до струмоведучих частин, які знаходяться під напругою.

8. При користуванні переносними світильниками, приладами, електроінструментом або електроприводом швейної машини не слід одночасно торкатися електроприладу та батарей опалення, водопровідних труб і інших заземлених металоконструкцій, тому що при пошкодженні ізоляції електроприладу через тіло людини пройде небезпечний для життя електричний струм.

9. Роз'яснюйте дітям правила користування електроприладами, для маленьких дітей обмежте можливість небажаного контакту з електрикою: закрийте розетки спеціальними заглушками, не залишайте в розетці вилку шнура живлення, навіть якщо електроприлад вимкнено.

Для запобігання виникнення вищевикладених небезпечних ситуацій пов'язаних з використанням електропобутових приладів, Державне підприємство «РІВНЕНСЬКИЙ ЕКСПЕРТНО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР ДЕРЖПРАЦІ» надає ряд послуг з вимірювань, випробувань та діагностування побутового електрообладнання, справність якого послужить гарантом безпеки для вас і ваших близьких.


Володимир ВЕРЕМЕЙЧИК,

начальник ЕТЛ ДП «Рівненський експертно-технічний центр держпраці»

 
PDF Друк e-mail

 

Участь в науково-практичній конференції:

«Системний підхід в управлінні безпекою підіймальної техніки»


Пленарне засідання конференції в м.Одеса, готель Вікторія,  в період з 26 – 27 травня.


Учасники: гол. інженер  Лаврушкін В.В.

нач. відділу Серпутько О.В.

експерт технічний Миронов С.І.

 

Під час конференції були підняті наступні питання:

  • Сучасні технічні напрямки в розвитку кранової  та ліфтової техніки, а також вантажопідіймальні пристрої.
  • Нормативно-методичне забезпечення в крановій та ліфтовій промисловості.
  • Презентація кранової та ліфтової продукції.

  • Нові підходи в організації державного нагляду за безпечною експлуатацією кранів, ліфтів, вантажопідіймальної оснастки та оцінка умов праці при їх експлуатації.

  • Обгрунтування ризиків експлуатації підіймальних споруд.
  • Своєчасні методики діагностики при обстеженні підіймальних споруд.
 
PDF Друк e-mail

З 03.06.2016 р. буде проводитися навчання:

-        «Правила безпеки систем газопостачання» при експлуатації побутових газових приладів – 06.06.2016.

-        Закон України «Про охорону праці» та нормативно-правові акти до нього - для інженерів з охорони праці;

-        Закон України «Про охорону праці» та нормативно-правові акти до нього - для посадових осіб;

-        «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила улаштування електроустановок»,  «Правила експлуатації електрозахисних засобів» - 07.06.2016 – 08.06.2016

Начальник НМВ  Антонюк Тетяна Василівна

тел/.факс: (0362) 63-34-21

тел.моб.: 066 768 76 57

 
PDF Друк e-mail

Відбулася колегія Державної служби України з питань праці.

На Чернігівщині, у місті Батурин, 27 травня відбулася колегія Державної служби України з питань праці.

У заході взяли участь Голова Держпраці Роман Чернега, заступник Міністра соціальної політики Валерій Ярошенко, а також заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич, керівники територіальних управлінь Держпраці та державних підприємств, що входять до сфери управління Держпраці, представники засобів масової інформації.

Члени колегії та її учасники обговорювали такі найгостріші проблеми, як виявлення неоформлених трудових відносин та стан забезпечення територіальних органів фахівцями з гігієни праці.

Заступник Міністра соціальної політики України Валерій Ярошенко зауважив на сьогоденних викликах, які ставляться суспільством та економікою перед Державною службою України з питань праці.

«Одним із пріорітетних завдань для Держпраці є питання легалізації трудових відносин», – наголосив Валерій Ярошенко.

Також члени колегії та її учасники розглянули актуальні питання державної наглядової діяльності в режимі реорганізації Держпраці й реформування галузі в цілому.

Представники центрального апарату Держпраці наголошували на змінах у чинному законодавстві України з питань праці. Приводячи реальні приклади, вони роз’яснювали  типові проблемні ситуацій, які найчастіше трапляються під час перевірок додержання законодавства про працю.

«Попри високі оцінки діяльності Державної служби України з питань праці, попереду ще дуже багато роботи щодо формування справжньої довіри суспільства до органів державної влади», – зауважив Голова Держпраці Роман Чернега.

Підсумовуючи роботу колегії, Голова Служби наголосив на прискоренні процедури припинення процесу реорганізації територіальних органів Держгірпромнагляду та територіальних органів Державної інспекції з питань праці.


 

 
PDF Друк e-mail

З 26.05.2016 р. буде проводитися навчання:

-     «Правила безпеки систем газопостачання» при експлуатації побутових газових приладів – 30.05.2016.

-     «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів» - 30.05.2016-03.06.2016;

-     «Правила будови і безпечної експлуатації навантажувачів», «Правила охорони праці під час вантажно-розвантажувальних робіт», «Правила охорони праці на автотранспорті» - 30.05.2016-31.05.2016.

-     «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила улаштування електроустановок»,  «Правила експлуатації електрозахисних засобів» - у м. Радивилів  02.06.2016 – 03.06.2016


Начальник НМВ  Антонюк Тетяна Василівна

тел/.факс: (0362) 63-34-21

тел.моб.: 066 768 76 57

 
PDF Друк e-mail

Голова Держпраці Роман Чернега відвідав Рівненщину.

-       Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега 20 травня відвідав з робочим візитом Рівненську область. Під час зустрічі з керівним складом облдержадміністрації та обласної ради, територіальних органів центральної виконавчої влади, підприємств та організацій він окреслив основні завдання у сфері охорони праці.

-       «Серед пріоритетних напрямів роботи Служби є контроль за дотриманням трудового законодавства. Серед особливо болючих питань — заборгованість із виплати зарплати та поновлення на робочому місці демобілізованих воїнів АТО. Водночас нині ми змінюємо концепцію роботи Служби із наглядово-каральної на превентивну,» — наголосив Голова Держслужби і підкреслив, що для досягнення успіху важлива конструктивна співпраця з усіма гілками влади і соціального партнерства.

-       Роман Чернега представив керівництву Рівненщини нового начальника Управління Держпраці в Рівненській області. Ним став Юрій Наконечний, який раніше працював керівником Гощанської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Рівненській області.

-       Змістовна розмова відбулася з колективом Управління. Керівник Служби окреслив сучасні виклики і завдання на 2016 рік. Перш за все, — за словами Романа Чернеги, — це активізація превентивних заходів, всебічне формування культури охорони праці в суспільстві. Він також наголосив на важливості попередження проявів корупції.
Роман Чернега приділив увагу питанню законодавчої бази. Адже її неврегульованість гальмує роботу Служби і позначається на її ефективності.-       «Для мене важливо, — поділився Роман Чернега, — що за цей рік ми переглянули понад 450 нормативів ще радянського часу. Більше половини їх подали на скасування. Нам потрібно імплементувати в наше законодавство європейські норми. Зокрема, важливим рамковим документом є 391 Директива з питань охорони праці».


-       У тому, що впровадити в Україні європейський менеджмент з охорони праці реально, Голова Служби переконався підчас відвідин ПРАТ «КОНСЮМЕРС-СКЛО-ЗОРЯ» . Цей завод із виробництва склотари працює під брендом Verallia і є одним із найбільш ефективних підприємств цієї галузі. Протягом 2015 року нещасних випадків із втратою працездатності на підприємстві не було.-      Стан охорони праці та промислової безпеки відповідає високому рівню, адже позиція власників і виконавчого керівництва заводу відповідає філософії гідної і безпечної праці. Відповідно впроваджена прогресивна система охорони праці. Щомісячні витрати на статті промислової безпеки та охорони навколишнього середовища складають у середньому 350-600 тис.грн.-       Роман Чернега відзначив високий рівень підприємства у формуванні культури охорони праці. Він зазначив, що такі приклади ризико-орієнтованого підходу в управлінні охороною праці повинні бути впроваджені на всіх підприємствах України.


 
PDF Друк e-mail

З 20.05.2016 р. буде проводитися навчання:


-        «Правила безпеки систем газопостачання» при експлуатації побутових газових приладів – 23.05.2016.

-        Закон України «Про охорону праці» та нормативно-правові акти до нього - для посадових осіб;

-        «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів», «Правила улаштування електроустановок»,  «Правила експлуатації електрозахисних засобів» - 24.05.2016 – 25.05.2016Начальник НМВ  Антонюк Тетяна Василівна

тел/.факс: (0362) 63-34-21

тел.моб.: 066 768 76 57

 
PDF Друк e-mail

-     23 травня 2016 року державне підприємство «Рівненський експертно-технічний центр Держпраці» організує семінар на тему: Ринковий нагляд: актуальні питання та відповіді за участю  керівника органу з оцінки відповідності департаменту об’єктів котлонагляду, підіймальних споруд та оцінки відповідності державного підприємства «Рівненський експертно-технічний центр Держпраці» Штанько Володимира Васильовича.

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Сторінка 11 з 27