Голова Держпраці Роман Чернега відвідав Рівненщину PDF Друк e-mail

Голова Держпраці Роман Чернега відвідав Рівненщину.

-       Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега 20 травня відвідав з робочим візитом Рівненську область. Під час зустрічі з керівним складом облдержадміністрації та обласної ради, територіальних органів центральної виконавчої влади, підприємств та організацій він окреслив основні завдання у сфері охорони праці.

-       «Серед пріоритетних напрямів роботи Служби є контроль за дотриманням трудового законодавства. Серед особливо болючих питань — заборгованість із виплати зарплати та поновлення на робочому місці демобілізованих воїнів АТО. Водночас нині ми змінюємо концепцію роботи Служби із наглядово-каральної на превентивну,» — наголосив Голова Держслужби і підкреслив, що для досягнення успіху важлива конструктивна співпраця з усіма гілками влади і соціального партнерства.

-       Роман Чернега представив керівництву Рівненщини нового начальника Управління Держпраці в Рівненській області. Ним став Юрій Наконечний, який раніше працював керівником Гощанської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Рівненській області.

-       Змістовна розмова відбулася з колективом Управління. Керівник Служби окреслив сучасні виклики і завдання на 2016 рік. Перш за все, — за словами Романа Чернеги, — це активізація превентивних заходів, всебічне формування культури охорони праці в суспільстві. Він також наголосив на важливості попередження проявів корупції.
Роман Чернега приділив увагу питанню законодавчої бази. Адже її неврегульованість гальмує роботу Служби і позначається на її ефективності.-       «Для мене важливо, — поділився Роман Чернега, — що за цей рік ми переглянули понад 450 нормативів ще радянського часу. Більше половини їх подали на скасування. Нам потрібно імплементувати в наше законодавство європейські норми. Зокрема, важливим рамковим документом є 391 Директива з питань охорони праці».


-       У тому, що впровадити в Україні європейський менеджмент з охорони праці реально, Голова Служби переконався підчас відвідин ПРАТ «КОНСЮМЕРС-СКЛО-ЗОРЯ» . Цей завод із виробництва склотари працює під брендом Verallia і є одним із найбільш ефективних підприємств цієї галузі. Протягом 2015 року нещасних випадків із втратою працездатності на підприємстві не було.-      Стан охорони праці та промислової безпеки відповідає високому рівню, адже позиція власників і виконавчого керівництва заводу відповідає філософії гідної і безпечної праці. Відповідно впроваджена прогресивна система охорони праці. Щомісячні витрати на статті промислової безпеки та охорони навколишнього середовища складають у середньому 350-600 тис.грн.-       Роман Чернега відзначив високий рівень підприємства у формуванні культури охорони праці. Він зазначив, що такі приклади ризико-орієнтованого підходу в управлінні охороною праці повинні бути впроваджені на всіх підприємствах України.