ПЕРІОДИЧНІ ТЕХОГЛЯДИ ЛІФТІВ. PDF Друк e-mail


ПЕРІОДИЧНІ ТЕХОГЛЯДИ ЛІФТІВ МАЮТЬ БУТИ НЕ РІДШЕ ОДНОГО РАЗУ НА 2 РОКИ — НА СЕМІНАРІ ГОЛІВ ОСББ ВЧИЛИ.

Про стан безпеки ліфтів, котлів, електрогосподарства, внутрішньо будинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках йшлося на семінарі-нараді, організованому фахівцямиУправління Держпраці у Рівненській області спільно із спеціалістами ДП «Рівненський експертно-технічний центр» та управління житлово-комунального господарства Рівненської міської ради.

Участь в інформаційно-консультативному заході взяли представники ОСББ, житлово-комунальних підприємств, керівники та посадові особи спеціалізованихз обслуговування ліфтів організацій.

У вступному слові перший заступник начальника Управління Микола Нос підкреслив, що безпека мешканців будинку в першу чергу залежить від належних знань, дотримання нормативно-правових вимог та відповідального ставлення керівників ОСББ. Саме для цього фахівці Управління підготували докладну інформацію про найбільш актуальні питання функціонування багатоквартирного будинку.

Важливість цієї теми підкреслив начальник відділу нагляду у промисловості Іван Онищук, який, зокрема, проаналізував причини та обставини травматизму під час експлуатації ліфтів. Він акцентував: «У багатоповерхових житлових будинках України експлуатується понад 80 тисяч ліфтів, значна частина яких відпрацювала визначений нормативними документами термін експлуатації – 25 років. Технічний стан більшості ліфтів та будівель, де вони встановлені, не відповідає вимогам безпеки та надійності експлуатації. Щороку під час користування ліфтами трапляються випадки травмування людей, у тому числі зі смертельним наслідком.
Незважаючи на таке становище, власники ліфтів не здійснюють їх періодичні технічні огляди, які мають бути не рідше одного разу на 2 роки»,- наголосив Іван Онищук.

Тематику дотримання вимог законодавства при проведенні робіт з експлуатації, ремонту та технічного обслуговування ліфтів та вимоги законодавства до спеціалізованих організацій донесли до учасників семінару головні державні інспектори відділу нагляду у промисловості Олександр Невірковець та Віталій Матко
У зв’язку із набранням чинності Закону України №417-VIII від 14.05.2015 року «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», нині триває процес передачі ліфтів, що знаходяться на балансі та зареєстровані за житлово-комунальними підприємствами м. Рівне, на баланс співвласників в особі їх об’єднання або особі, уповноваженій співвласниками у передбаченому цим Законом порядку. Важливо, що рішення про введення ліфта в експлуатацію приймає власник на підставі позитивного висновку технічного огляду та за наявності дозволу на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.
Начальник відділу підіймальних споруд ДП «Рівненський експертно-технічний центр Держпраці» Олег Серпутько розповів про дотримання вимог законодавства при проведенні робіт з експертного обстеження та технічного огляду ліфтів.
(Відеофрагмент про дефекти в технічному стані ліфтів, які несуть загрозу здоров’ю та життю людей.)

 


Не менш важливим для безпеки мешканців є дотримання вимог Правил безпеки систем газопостачання при експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів, дахових котелень, ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання».Це питання детально розповів головний державний інспектор відділу нагляду на ОПН та ГН Микола Нек.

Також учасники семінару отримали інформацію від представника ПАТ «Рівнегаз» про дотримання вимог безпечної експлуатації газового обладнання, димових та вентиляційних каналів житлових будинків та від представника ПАТ «Рівнеобленерго» — про вимоги безпечної експлуатації та обслуговування електрогосподарства житлового фонду.

Про результати проведення перевірок димових та вентиляційних каналів житлового фондупоінформував слухачів експерт технічний з промислової безпеки (об’єктів газової промисловості) ДП «Рівненський експертно-технічний центр Держпраці» Олексій Прокоп’єв.